Müsteri Hizmetleri

0212 942 61 04

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi, termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürür, çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takibeden bir iki hafta içinde olgunlaşarak nihai sertliğe ulaşır. Cam veya karbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu yüzden uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılır. Epoksi, inşaat alanında da yaygın kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi, aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.

Portakal Kabuğu (Texture)

Epoksi, termosetler grubu içinde yer alan ısıtıldığı andan itibaren bir daha hiç yumuşamayan ve sürekli sert kalan plastik türüdür ve yapıştırma işlevine sahip bir tür kimyasal eriyik maddedir. Portakal kabuğu desenli epoksi kaymaz özelliğe sahip maddelerden üretilmiş olup son derece hijyenik olma özelliğine sahiptir. Pütürlü görüntüsü ile kişilerin düşmemesi için tasarlanmış olan ürün daha çok ıslak zeminlerde tercih edilmektedir. Sağlıklı ürünler tercihimdir diyenler için üretilmiştir. Çünkü ürünlerin tamamı anti bakteriyel olarak üretilmektedir.

Epoksi Self Leveling Kaplama 

Epoksi Self Leveling kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Epoksi Self Leveling kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilir. Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra üzerinde yürüme için hazır hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenerek ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Poliüretan Zemin Kaplama 

Karada, denizde, rüzgâr, fırtına gibi her türlü hava koşullarında, sanayinin kimyasal etkilerine karşı iç ve dış yüzeylerini estetik malzemelerle koruyan yapı malzemesidir.

Poliüretan zemin kaplama ise hemen her türlü beton ve çelik yüzeylere yapılan uygulamadır. Aşınma direnci yüksek, kolay temizlenebilen ve sararmaz koruma özelliği olan zemin kaplamadır.

Epoksi Mortar Zemin Kaplama 

Epoksi Mortar kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır. EpoksiMortar kaplama, yeni beton zeminlerde veya aşınmış, çukurlaşmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve dayanımlı bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yari pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kalinligi 4 mm – 10 mm arasında değişmektedir.

Kullanım Alanları

Epoksi Mortar Kaplama, Genel ağır sanayi ve yoğun trafiğe maruz kalan alanlarda kullanılır tüm endüstriyel döşemelerde, kimyasal fabrikalar, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, kimyasal fabrikalar, otomotiv sektörü, tüm depolar ve ağır yüke maruz kalan tüm zeminlerde farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda tercih edilir. İsteğe göre mat, parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Diş mekânlarda ve iç mekânlarda uygulanabilen bu kaplama güneş ışınları, çatlama, kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara karşı dayanıklıdır.